Na ten kurz chcem ísť

Pred pár dňami som mala s úžasnou žienkou Stankou veľmi príjemný pracovný rozhovor. Zaujímala sa o to, ako sa mám, čo mám nové a aj o to, aký som mala rok 2016. Popravde, hoci viem, že záver roka býva pre mnohých ľudí časom na bilancovanie, obzretie sa vzad a hodnotenie, mne to akosi na um ani neprišlo. A zrazu som stála pred touto otázkou a bola som prekvapená, ako prirodzene a spontánne na ňu odpovedám a čo počujem.

Môj rok 2016 bol jednoducho šťastným rokom. Rokom plným poznania, otvárania nových možností, získavania nových a pre mňa veľmi vzácnych informácií.

Uvedomila som si, že to začalo presne na Vianoce v roku 2015, keď som dostala od mojej blízkej priateľky Denisky knižku s názvom Tajomstvo ženskej prosperity. Drobná, tenká, útla knižočka od dvoch mne neznámych slovenských autoriek. Pozerala som prekvapene a neutrálne, no Deniska nám hneď začala o knižke a o jej autorkách rozprávať. Ako ich už nejaký čas sleduje, ako sa jej páčia blogy, ktoré píšu, myšlienky, ktoré prezentujú a ako vníma osobnostný rozvoj a posun oboch žienok. Že ju veľmi zaujali a chcela sa s nami o túto informáciu podeliť. Nooo, takto dobre osobne odprezentovaná knižka ma hneď zaujala viac a nakopla ma k čítaniu.

Dva dni a bola prečítaná. Šlo to ľahko, pretože bola presne o tom, čo som práve v tom období hľadala.

O motivácii, ale aj skutočných radách, ako môže jedna mamka, ktorá má prioritu rodinu a deti, predsa len aj pracovať, realizovať sa a  ešte byť aj úspešná.

Po knihe som prelúskala stránky autoriek a čo som nenašla. Práve spúšťali prvýkrát svoj rovnomenný online kurz – Tajomstvo ženskej prosperity. K nemu mali natočené aj 3 úžasné videá s príbehom ženy, Ivanky Koláčovej. Nechcelo sa mi veriť, že toto mohli vytvoriť a natočiť dve slovenské baby. Totálne to so mnou rezonovalo, presne to som chcela objaviť, zistiť. Bola som taká nadšená, že ešte v ten deň som videá posielala mamine, kamoške aj Jarkovi, aby si to pozreli.

Zaujímal ma ich názor, pretože ja už som vedela, že na ten kurz chcem ísť. 🙂

Veľa nebolo treba, kurz som mala schválený a parťáčku, ktorá so mnou doň pôjde tiež. Nie je nič lepšie, ako mať takéto veci s kým rozoberať, s kým ich sledovať a zdieľať. So vstupom do kurzu sa mi začali diať veci, otvárali sa mi témy, prichádzali ku mne informácie. Začala som v sebe hľadať, čo je to “naozaj moje”, čím chcem byť a na čo sa chcem a túžim zamerať. Dostala som naozaj konkrétne a praktické kroky, akúsi mapu, ako potrebujem postupovať, aby som si dokázala plniť to, po čom túžim. Začala som odhaľovať a pomenúvať svoje bloky, ktoré mi bránia v tom, aby som mohla napredovať a hlavne som začala zisťovať, ako si môžem u seba nastoliť rovnováhu medzi dynamikou a uvoľnením. S týmito poznaniami, prichádzali ďalšie zaujímavé online kurzy aj z iných oblastí, veľmi inšpirujúci ľudia a knihy, ale aj jedinečné a hlboké osobné workshopy na prepis limbického odtlačku, či kraniosakrálnej terapie.

Cítim, že sama v sebe som si prešla veľkou premenou, ktorá sa ešte neskončila a ja ostávam na tejto ceste aj v roku 2017. Som veľmi vďačná za rok 2016 plný smiechu, nadšenia, zdieľania, osobného rastu a jedinečných informácií. Ďakujem za túto dobu, ktorá nám umožňuje zúčastňovať sa kurzov z pohodlia domova, bez nutnosti cestovať a pozerať zaujímavé prednášky priamo v obývačke.

Michaela Huljaková
Je mamkou Vilka a Šarlotky, prežila si prirodzený pôrod a zažíva veľmi krásne a intenzívne kontaktné rodičovstvo s oboma svojimi deťmi. Vlastné detstvo považuje za veľmi hodnotné a plné krásnych spomienok a to jej dáva inšpiráciu vytvárať si vlastnú filozofiu a pohľad na to, ako viesť svoje deti vnímavo a s láskou k slobodnému a vedomému životu. Nebojí sa vytŕčať z radu, byť iná a ísť si vlastnou cestou, ktorej verí a nie po tej, ktorú sa jej snaží určiť spoločnosť a jej pravidlá. Neúspech na ceste je pre ňu skúsenosť a zároveň informácia, že našla miesto, kadiaľ cesta nevedie. Verí, že ak sa k svojim deťom správa s láskou, úctou a rešpektom, budú sa aj ony rovnako správať k sebe samým, i k svojmu okoliu. Jej vízia je vyjadrená v myšlienke: "Jediná generácia hlboko milujúcich rodičov môže zmeniť myslenie budúcej generácie, a tým celý svet."
Komentáre