Túžiš sa na seba i svoje dieťa naladiť
a pri výchove vnímať aj svoju materinskú intuíciu,
ktorá vychádza z prirodzenej empatie pre malé dieťa?

Ja tiež !

Som Miška Huljaková, obyčajná mama dvoch detí, ktorá miluje čítať knihy, pracovať na svojich slabých stránkach a zlepšovať tie silné. Kontaktné rodičovstvo
a empatická, rešpektujúca komunikácia mi dáva nesmierny zmysel a momentálne
aj krásne výsledky.

Každý deň, keď sa pozriem na svoje deti, vidím ich láskavý súrodenecký vzťah. Zažívam s nimi príjemnú komunikáciu a spoluprácu. Som vďačná, že sa nám darí udržiavať si vzájomné napojenie a ďakujem za tento vnímavý prístup,
ktorý som si zvolila a vďaka ktorému môžeme žiť v láskavom prostredí
a rodinnej pohode
.

Hoc materstvo mi prinieslo mnoho náročných situácií a výziev, vnímam ich skôr ako transformačné a posilňujúcenie, nie ako zdrvujúce.

Dojčenie, nosenie a spoločné spanie beriem ako základ pre zdravý život mojich detí. Komunikácia bez kriku, vyhrážokmanipulácie mi takmer vždy zaručí,
že sú voči mne otvorené, majú chuť sa so mnou dohodnúť, prijímajú naše rodinné hodnoty, ktoré sme si s manželom zvolili, či už sa to týka zdravia,
stravy, vzdelávania...

Mojím snom nikdy nebolo byť žienkou domácou, práve naopak. Deti mi však do života prišli ako dar a obrovská príležitosť pracovať na sebe a posunúť sa míľovými krokmi vpred.

Napriek tomu som odjakživa túžila realizovať sa, pracovať a niečo tvoriť. Tejto myšlienky som sa nevzdala ani počas materstva. Nehľadala som však cestu,
ako dať deti bokom, ale ako sa môžem realizovať ja popri nich.

Všetko sú to moje malé osobné úspechy, no žasnem, keď sa o ne podelím s inými ženami, aké sa im zdajú užitočné a nápomocné.

Preto som sa rozhodla o ne podeliť a založila som klub Vnímavá mama.

Čo ma viedlo k vytvoreniu klubu?

 • Potreba vytvoriť bezpečné prostredie
  Pre seba, kde sa budem môcť ešte viac otvoriť a deliť o svoje poznatky. A tiež pre všetky ženy - mamy, ktoré sa rozhodli viesť svoje deti inak, ako to zažili ony samy alebo ako to robí drvivá väčšina rodičov dnes. Aby sa nemuseli báť otvorene hovoriť o tom, čo cítia a aby miesto odhovárania a zastrašovania, nachádzali porozumenie a podporu.
 • Pochopenie, že nikdy nie je neskoro na šťastné detstvo
  Nech už sa nachádzaš kdekoľvek. Na začiatku tejto cesty s malým dieťatkom v náručí a túžbou viesť ho od začiatku "správne". Alebo sú už tvoje deti väčšie a premýšľaš, či by sa dalo niektorým zložitým situáciám vyhnúť a zažívať častejšie pohodu a láskavú komunikáciu. Nikdy nie je neskoro začať robiť veci inak.
 • Poznanie, že mamy majú toľko otázok a nemajú ich komu položiť
  A ja sa tak veľmi rada delím o všetko užitočné, čo som sa naučila. Či už o vedomosti z kníh, z kurzu laktačnej poradkyne alebo o svoje životné poznania. Cez spätné väzby sa dozvedám, že dokážem mamy podporiť v náročných chvíľach, opäť ich "zažnúť" a nabudiť, keď už majú pocit, že schádzajú zo svojej cesty.
 • Obrovský zážitok z čias mojich podporných skupín v Leviciach
  Keď som videla, aký rozdieľ je, keď sa rovnako naladené ženy - mamy spoja, začnú spolu zdieľať, vymieňať si informácie a navzájom sa podporovať. Pochopila som, že spolu toho dokážeme viac a celá táto cesta môže byť oveľa veselšia, zábavnejšia, plná AHA momentov a priateľských rozhovorov.
 • Uvedomenie, že ak chcem zotrvať na svojej ceste
  Potrebujem si okolo seba vytvoriť pozitívne prostredie. Nie každá žena má to šťastie, že vedľa nej stojí chápavý a podporujúci partner či blízka rodina. A hoc je plná vízií a odhodlania, vychovávať svoje dieťa inak, často môže veľmi rýchlo vyhorieť, ak nemá vedľa seba ľudí, ktorí ju v jej konaní podporujú, veria jej a oceňujú snahu robiť veci lepšie.

Verím, že sa nám spoločne podarí vytvoriť naozaj príjemné prostredie pre vzájomnú komunikáciu. Priestor, kde budeme mať odvahu byť ešte viac otvorené a zdieľať aj tie náročnejšie chvíle, no zároveň v nich neuviaznuť, ale nájsť riešenie, ako sa z nich dostať von.

Čo ti klub Vnímavá mama prinesie?

 • Množstvo nových a užitočných informácií
  Ktoré by si sama hľadala dlho a možno by si práve teraz na to nemala ani čas, ak máš vedľa seba malé dieťatko alebo riešiš náročnú situáciu a potrebuješ konkrétne informácie, podporu a pomoc.
 • Pozitívne prostredie
  Kde nebudeme hľadať, ako sa veci nedajú, sťažovať sa na dieťa a celé okolie. Práve naopak. Prevezmeme zodpovednosť za svoj život, svoje dni a za to, čo sa nám deje. Spolu sa budeme učiť, ako si tvoriť svoj život podľa seba. Pracovať hlavne na sebe, pretože jediný človek, ktorého môžeme zmeniť a ovplyvniť sme my samé a keď to dokážeme, zmenia sa aj naše deti, či okolie.
 • Nový štýl myslenia a vyjadrovania
  Pretože jedine zmenou myslenia, vyjadrovania a zmenou slovníka, môžeme začať myslieť inak a cítiť sa inak. Denno - denné sťažovanie a opisovanie toho, čo je zle a čo nefunguje nám nijako nemôže priniesť pozitívnu zmenu.
 • Oceňovať seba, oceňovať iných
  Nič, čo samé nedokážeme alebo nemáme, nemôžeme naučiť alebo dať našim deťom. Pokiaľ nie sme schopné byť pozorné, láskavé a trpezlivé k sebe, budeme iba veľmi ťažko takéto k deťom. Ak na seba kladieme vysoké nároky, dokážeme vymenovať 100 vecí, ktoré sa nám nepodarili alebo ktoré sme nestihli, no ani jednu vec, za ktorú sa môžeme pochváliť, potom z nás veľmi pravdepodobne budú nervózne a kričiace matky.
 • Schopnosť hľadať si tie správne informácie pre seba
  Nechcem nikomu dávať rady. Viem, aký úžasný pocit to je, keď dokážem prísť sama na to, čo je pre mňa a moje dieťa dobré. Naučila som sa počúvať, mať otvorenú myseľ a hlavne sa učiť od ľudí, ktorí už teraz žijú život, po akom túžim ja. Nepotrebujem sa ľutovať a znižovať si latku, práve naopak. Chcem pre seba a svoju rodinu to najlepšie a som presvedčená, že prácou na sebe to môžem aj dosiahnuť.

Referencie

Miška si pre to ako stvorená. Ja som to už vtedy cítila, keď sme sa spoznali. Už vtedy to z teba vyžarovalo a bolo z teba cítiť nadšenie pre takýto nejaký smer. Určite v tom pokračuj, lebo si inšpiráciou pre mnohé mamičky a rodiny. Ľudia potrebujú, aby im niekto ukazoval tento smer. Ja ťa mojim babám z tímu dávam za príklad. Posielam im tvoj link, aby ťa nasledovali... lebo veľa ľudí potrebuje rozšíriť obzor v tomto smere. Ja to vidím denne.
Petražena a matka
Moja ingrediencia si TY, učím sa, snažím sa, som spokojná so svojou výchovou a viem, že stále sa mám čo učiť a baví ma to. Ale ty si mi, Miška drahá, pomohla najviac v smerovaní mojej výchovy, vždy ma vieš potešiť, ukľudniť, nasmerovať. Si neskutočná a jedinečná. Vďaka, drahá moja milovaná priateľka.
Naďa Ž.maminka 2 dcér

Ako je klub koncipovaný?

Klub je online

To znamená, že si ním môžeš prechádzať z pohodlia domova. Časovo nie si obmedzená a na nič nemusíš čakať. Hneď ako do klubu vstúpiš, máš prístup ku všetkým dovtedy vytvoreným materiálom a sama rozhoduješ o tom, do ktorej časti či témy sa pustíš.

Video aj audio

Sama sa už roky vzdelávam online a viem, že nie vždy sa mi pri deťoch dá sedieť a pozerať nejaké video. Preto sa môžeš rozhodnúť, či si danú tému chceš pozrieť ako video alebo ju radšej budeš počúvať vo forme audio záznamu napríklad pri umývaní riadu, žehelní, kočíkovaní, cvičení či iných bežných činnostiach.

Členská sekcia

Nájdeš ju na stránke vnimavamama.sk a po úhrade do nej získaš prístup. Skladá sa z viacerých častí. Najpodstatnejšia časť je tzv. knižnica videí. Do nej 3 x mesačne (a viac), pribudne video na konkrétnu tému. Je tvorená zo 4 hlavných oblastí: 1. vnímavá výchova a kontaktné rodičovstvo 2. osobný rozvoj 3. prírodné riešenia, detoxikácia a aromaterapia, 4. domáce vzdelávanie.

1x mesačne poradenstvo online

Vždy 4. pondelok v mesiaci od 18:00 do 19:30 prebieha online poradenstvo. Na ňom budem odpovedať na otázky, ktoré práve rezonujú v klube. Podelím sa o svoj pohľad a o to, akoby som podobné situácie riešila ja.

Bonus 1 - Tipy na knihy

Prístup k mojej osobnej knižnici s knihami, ktoré som si zbierala roky a nielen to. Nestíhaš čítať? Máš práve malé bábätko alebo nie si až taká vášnivá čitateľka, no rada by si sa jednoduchou a rýchlou cestou dostala k podstatným bodom z tých najlepších kníh o rešpektujúcej výchove? Podelím sa s tebou o svoje výpisky a nahrám aj krátke videá s tými najlepšími pasážami z jednotlivých kníh, ku ktorým pridám aj to, ako ich aplikujem do praxe ja.

Bonus 2 - Záznamy zo živých vysielaní

Tie najlepšie záznamy z mojich živých vysielaní a celý adventný kalendár z roku 2019 (24 horúcich tém každej mamy).

Ako funguje členstvo v klube?

 • Členstvo v klube
  Je založené na mesačnom alebo výhodnejšom trojmesačnom predplatnom.
 • Je mesačný poplatok stále rovnaký?
  Tak ako sa bude klub postupne rozvíjať a napĺňať hodnotným obsahom i jeho cena bude rásť. Tvoj mesačný poplatok ostane stále rovnaký a stúpať nebude, až kým ho nezrušíš. Ak sa neskôr rozhodneš vrátiť sa do klubu, cena môže byť iná.
 • K akým materiálom mám vlastne prístup?
  Kedykoľvek sa rozhodneš stať sa súčasťou klubu Vnímavá mama, okamžite budeš mať prístup ku všetkým materiálom. Aj k tým, ktoré boli súčasťou klubu od začiatku aj k novým, ktoré budú postupne pribúdať. Rovnako aj ku všetkým bonusom (živé vysielania z Instagramu, Adventný kalendár z roku 2019, materiálom na stiahnutie, hlasovým nahrávkam, ku knihám, ktoré odporúčam aj k výpiskom z nich).
 • Ako mám prechádzať klubom?
  Úplne slobodne a tak, ako sa ti to hodí. Všetky časti máš prístupné okamžite po prihlásení sa do klubu a zaplatení členského poplatku. Základ klubu tvorí členská sekcia a v nej "knižnica videí", ktorá je rozdelená na 4 hlavné oblasti, v ktorých viem byť nápomocná: 1. kontaktné rodičovstvo a vnímavá výchova, 2. osobný rozvoj, 3. prírodné riešenia, detoxikácia a aromaterapia, 4. domáce vzdelávanie. Každá oblasť obsahuje ďalšie menšie podtémy s mojimi vhľadmi vo forme videa, audio nahrávky alebo materiálu na stiahnuie.
1 mesačné predplatné
49€
Mesiac
Klub končí 1.9.2021 úplne, už len dobehnú predplatené prístupy a viac nebude v ponuke.